A

ACADEMIC SEARCH ULTIMATE (EBSCO) obszerna baza czasopism elektronicznych, zawierająca również indeksy i abstrakty czasopism, monografii, raportów, materiałów konferencyjnych. W 2019 roku baza w swojej najpełniejszej wersji Ultimate (ponad 10 tys. tytułów pełnotekstowych czasopism) zastąpiła dotychczasową bazę Complete.
*wielodziedzinowa *pełnotekstowa

AGRO – bibliograficzna i abstraktowa baza danych tworzona przez zespół autorski pracowników Biblioteki Głównej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu od 1993 roku. Zasięg chronologiczny bazy od 1992 roku. Słowa kluczowe tworzone są w języku polskim i angielskim.
*agroturystyka *nauki o żywności i żywieniu *kultura fizyczna  *weterynaria*ochrona środowiska
*bibliograficzna *abstraktowa

AWF Biała Podlaska bibliografia zawartości wydawnictw gromadzonych w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, Filia w Białej Podlaskiej. Baza jest aktualizowana na bieżąco. Zakres czasowy: od 1956 –
kultura fizyczna* wychowania fizyczne* sport* turystyka* rekreacja* rehabilitacja* kosmetologia* nauki biomedyczne* pedagogika* psychologia*

BazSport
(BM SZCZECIN) tworzona w Bibliotece Międzywydziałowej Uniwersytetu Szczecińskiego bibliografia zawartości prenumerowanych czasopism i wybranych wydawnictw zwartych. Rejestruje artykuły i rozdziały z zakresu kultury fizycznej i sportu oraz nauk pokrewnych od 1990 r.
*kultura fizyczna * sport *medycyna sportowa *anatomia *rehabilitacja *psychologia sportu *ekonomia w sporcie *biomechanika *rekreacja *turystyka *zdrowie
*bibliograficzna

BIBLIOGRAFIA DNP (AWF KATOWICE) baza zawartości czasopism Biblioteki Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach

*kultura fizyczna* sport *turystyka*żywienie*zdrowie* rehabilitacja*medycyna sportowa*
*bibliograficzna

BIBLIOGRAFIA ZAWARTOŚCI CZASOPISM BG (AWF WROCŁAW) – zawiera opisy bibliograficzne wybranych artykułów z czasopism oraz wydawnictw ciągłych polskich i zagranicznych, gromadzonych w Bibliotece Głównej Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Zakres chronologiczny: od 1991 r.

*kultura fizyczna * wychowanie fizyczne *sport *turystyka *rekreacja *medycyna *biomechanika *fizjologia *rehabilitacja *fizjoterapia, *higiena *promocja zdrowia *psychologia *pedagogika *socjologia *nauki ekonomiczne*
*bibliograficzna

BIBLIOGRAFIA ZAWARTOŚCI WYDAWNICTW z ZAKRESU NAUK o ŻYCIU (AWF KRAKÓW) – baza tworzona w systemie Expertus przez Bibliotekę Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, aktualizowana na bieżąco od 2013 r.. Zawiera opisy bibliograficzne oraz odnośniki do źródeł Open Access.
Wcześniejsze dane:
od 2000 do 2012 r.  Zawartość: opisy bibliograficzne (w systemie ISIS). Szczegółowy zasięg chronologiczny zawartych wydawnictw
od 1985 do 1999 r.  Zawartość: opisy bibliograficzne (w systemie ISIS)

*sport, *teoria sportu *dyscypliny sportowe *kultura fizyczna *wychowanie fizyczne *fizjologia sportu *antropologia *anatomia *motoryczność *sprawność fizyczna *trening *nauczanie *psychologia sportu *biomechanika *medycyna sportu *rehabilitacja *fizjoterapia *terapia zajęciowa *kosmetologia *turystyka *rekreacja
*bibliograficzna*linki do Open Access

C

Cambridge Core kolekcja wydawnictwa Cambridge University Press (CUP), które publikuje czasopisma akademickie z medycyny i nauk ścisłych, oraz z humanistyki i nauk społecznych. Wiele z nich należy do wiodących publikacji w swej dziedzinie i jako całość stanowi obecnie jedną z najbardziej wartościowych kolekcji akademickich. Lista bieżących tytułów w kolekcji Cambridge Core: Cambridge Journals: 2023 Full Collection

*wielodziedzinowa *pełnotekstowa*

H

HEALTH SOURCE: NURSING/ACADEMIC EDITION (EBSCO) pełnotekstowa baza czasopism naukowych z wielu dziedzin medycyny. Udostępnia także informator AHFS Consumer Medication Information dla pacjentów dotyczący leków generycznych z nazwami produktów firmowych.
 *medycyna * zdrowie * pielęgniarstwo *bibliograficzna *pełnotekstowa

HEALTH SOURCE – CONSUMER EDITION (EBSCO) – najbogatsza z dostępnych dla bibliotek na świecie pełnotekstowa kolekcja publikacji z zakresu zdrowia publicznego.
*medycyna sportowa *zdrowie nauki o żywności i żywieniu *opieka nad dziećmi *bibliograficzna *pełnotekstowa

M

MEDLINE (EBSCO) jest często aktualizowaną bazą bibliograficzną stworzoną i rozwijaną przez National Center for Biotechnology Information, (NCBI) działającym przy National Library of Medicine, (NLM) należącej do National Institutes of Health w USA. Baza zawiera autorytatywne informacje z dziedziny medycyny, pielęgniarstwa, stomatologii, weterynarii, systemu opieki zdrowotnej, nauk przedklinicznych, medycyny sportowej i wielu innych. Piśmiennictwo  w różnych językach.
*zdrowie *medycyna *bibliograficzna – zawiera linkowania do pełnych tekstów

MASTER FILE PREMIER (EBSCO) – aktualizowana codziennie wielodziedzinowa baza tekstów z czasopism, książek, dokumentów źródłowych, zawierająca także kolekcję fotografii, map i flag.

S

SCIENCE DIRECT – bogata kolekcja czasopism elektronicznych wydawnictwa Elsevier wraz z archiwami od 1995 roku.

*wielodziedzinowa *pełnotekstowa

SPORT (AWF POZNAŃ) – baza zawartości polskich czasopism gromadzonych w Bibliotece Głównej Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Przedział czasowy obejmuje czasopisma wydawane od 1920 do 2017 r..

*sport, *kultura fizyczna *wychowanie fizyczne *fizjologia sportu *antropologia *anatomia *motoryczność *psychologia sportu *biomechanika *medycyna sportu *rehabilitacja *turystyka  *rekreacja

ostatnia aktualizacja 11.01.2023